ADG deelt tik uit aan Damcombinatie Loenen/Hilversum
De provinciale equipe van het Amersfoorts Dam Genootschap ADG heeft de eerste wedstrijd van de provinciale competitie hard uitgehaald. Tegen de nieuwe Damcombinatie Loenen/Hilversum werd een 13-3 overwinning behaald.
Hans Mulder besloot tegen Arie Roos de stand volledig ‘vol te laten lopen’ omdat Roos wel erg veel materiaal op zijn linkervleugel had staan. Om los te komen overzag Roos een kleine combinatie die Mulder direct op winnende dam bracht.
Grootmeester Ben Provoost legde de klassieke positie van Ben van der Linden vast via een sterke opstoot. Om daarvan af te komen moest Van der Linden een schijf offeren. Vlak daarna bracht Provoost een doorbraak in het spel. Die was niet te pareren, ook niet door de voortzetting die Van der Linden koos. Dit leidde namelijk tot een rechtstreekse combinatie naar dam.
Cees Strooper verlokte Bert van Oosterom om een verre randschijf te nemen. Het vervolg leidde tot principieel spel. Als Van Oosterom er in zou slagen een massief centrum te bouwen, zou de positie voor Strooper mogelijk lastig kunnen worden. Van Oosterom ruilde in het middenspel ergens achterwaarts. Dat terreinverlies bood Strooper de gelegenheid om langzaam maar zeker het middenbord in beslag te nemen. Toch leek het lang naar remise te gaan, maar een slordigheidje bij Van Oosterom (een offer, in ruil voor een mogelijke doorbraak van een schijf) bracht toch de punten bij Strooper, na het behalen van schijfwinst.
Na de 6-0 voorsprong volgde een remise tussen Jan van de Veen en Andrew Tjon A Ong. Na een interessant middenspel leek Van de Veen via combinatiedreigingen voordeel te behalen. Omdat hij die dreigingen niet in het spel kon houden ging het voordeel over op Tjon A Ong. Toch bleef het nadeel binnen de perken en werden de punten gedeeld.
Pas in het late middenspel werd de partij tussen Bryan Brank en Jaap Langerak interessant. Het leek er op dat Brank met fraaie manoeuvres schijfwinst of een doorbraak naar dam kon bewerkstelligen. Maar Langerak verdedigde zich rustig en vastberaden. Uiteindelijk bleek het tempo net verkeerd te zijn voor Brank en dus liep de partij remise.
Maarten Kolsloot ondervond, niet voor het eerst, wat het inhoudt om het kerkhofveld te bezetten. Het vervolg kostte hem veel tijd en hij kwam er ook niet goed uit. Gerrit de Bruijn haalde een zetje uit en incasseerde de punten.
Ook Marcel Everloo won via een niet al te moeilijke combinatie. De laatste partij was tussen Harry de Waard en Jeffrey Verwoerd. Na een origineel begin leek De Waard in het voordeel te komen. Maar het tegendeel was het geval: toen de middenspelcomplicaties waren uitgewoed had De waard het iets lastiger. Toch kwam de remise niet in gevaar aldus Cees Strooper namens ADG.
Ook OG Utrecht wint eerste wedstrijd ruim
Het is duidelijk dat de titelstrijd in de hoofdklasse gaat tussen ADG en OG Utrecht. Als Zenderstad illusies had op een eventuele titel dan werden deze hardhandig de kop in gedrukt. Arne van Mourik stopte kopman Koos van Amerongen af. De doorgaans bijna niet te kloppen Laura Timmerman verloor nu wel, Alfons Ottink was te sterk. Bert Habets hield Cock van Wijk op remise en ook Kumar Bihari en Antonio Ramirez behaalden een punt. De overige partijen wonnen de Domstedelingen.
Eerste klasse
In de eerste klasse kreeg Gooi & Eemland thuis een pak rammel van Het Groene Hart. Het duel werd een week later dan gepland gespeeld en de bezoekers hadden zich beter voorbereid. Gerard Benning scoorde een blauwe notering tegen Leo van der Laan. Leo had een offday, bouwde bijzonder slecht op en liep al snel in twee combinaties. Ook Henk de Groot ging er combinatief af tegen Gerrit IJssel en dat overkwam ook Hans Vermeij tegen uitgerekend Hans Loots, die ook onderlinge speelt in Baarn. Frans Boot omsingelde succesvol tegen Michiel Luiten en tussendoor won Bertus Jansen zoals verwacht van Andreas Ongers. Willem Bor deed op aardige wijze iets terug tegen Pieter de Vos. De overige partijen eindigden in remise.
UDG Vriendenkring won eerder al met dezelfde cijfers (12-4) van DAWO. Paul de Heus won met mooi positiespel van Cor van Setten. Jaap Veld leek kansen te krijgen tegen Kennedy Krishnadath maar Jaap overzag een lichte combinatie. Verder wonnen Jan Ongolesono en Wim de Jong ook hun partij. De overige duels eindigden in remise.
De ‘reserves’ van Zenderstad wonnen hun uitwedstrijd bij Austerlitz met 5-11. Rutger Oskam won vlot na een blunder van Wim van de Broek. Nico Verhoeven won van Erik Kooiker maar die uitslag had anders geweest als Erik de schijfwinst halverwege de partij gewoon had verzilverd. Verder wonnen ook Jacco Scheper en Seth Matahelumual hun partij. Op de onderste borden verging het Austerlitz beter. Harry Vredeveldt scoorde blauw tegen Hans Verhoeven en Bram Boer won in zijn debuutwedstrijd van Jaap Kok. Ook Evert van Grondelle behaalde verdienstelijk een punt in zijn debuut voor Austerlitz. Arie van Nieuwkerk kwam niet verder dan remise tegen hem.
Viertallencompetitie
Debutant DBS heeft in de dit jaar ruim bezette viertallen competitie de grootste kansen op de titel. De eerste wedstrijd werd dan ook met duidelijke cijfers gewonnen van LDV Loenen 3. Wel was er een donkerblauwe notering voor Cor Vonk. Ondanks 320 ratingpunten verschil stond er op het wedstrijdformulier 1-1 nadat Jan diverse winstkansen om zeep had geholpen. Ton van der Ploeg, Peter Frans Koops en Willem van Egdom wonnen wel.
De schakers uit Bunschoten wilde een keertje dammen en gelijk was er reden tot een klein feestje. De wedstrijd van Gooi & Eemland 2 ging zoals verwacht verloren tegen Het Groene Hart 2 maar Thomas Reihardt won verrassend van Ardjan de Jong. Thomas ging halverwege gewoon in de aanval en maakte uiteindelijk met een klein offer als finesse een einde aan de partij! De overige schakers redden het nog niet maar wie weet komt dat in het volgende duel.
Het duel tussen DAWO 2 en UDG Vriendenkring 2 eindigde in een 6-2 voor DAWO. Alleen Jan van der Lit kon iets uitrichten namens de bezoekers. Hij won van Fred van Ee.
Ronde 1 | ||||||||||
ma 17-09-2018 | Ons Genoegen Utrecht | – | Zenderstad | 12 | – | 4 | ||||
Arne van Mourik (1252) | – | Koos van Amerongen (1299) | 1 | – | 1 | Partij | ||||
Alfons Ottink (1291) | – | Laura Timmerman (1189) | 2 | – | 0 | |||||
Cock van Wijk (1202) | – | Bert Habets (1146) | 1 | – | 1 | |||||
Peter Meijler (1129) | – | Gerard Bakker (965) | 2 | – | 0 | |||||
Wim Vlooswijk (1100) | – | Kumar Bihari (968) | 1 | – | 1 | |||||
Peter Kolkman (1004) | – | Stef Baerends (1026) | 2 | – | 0 | |||||
Gerard Morsink (953) | – | Theo van Londen (913) | 2 | – | 0 | |||||
Dré Verheggen (963) | – | Antonio Ramirez (968) | 1 | – | 1 | |||||
di 18-09-2018 | ADG | – | LDV/DCH 1 | 13 | – | 3 | ||||
Gerrit de Bruijn (1212) | – | Maarten Kolsloot (1122) | 2 | – | 0 | 6 | ||||
Ben Provoost (1439) | – | Ben van der Linden (932) | 2 | – | 0 | 2 | Partij | |||
Cees Strooper (1328) | – | Bert van Oosterom (1116) | 2 | – | 0 | 3 | Partij | |||
Jan van de Veen (1152) | – | Andrew Tjon A Ong (1344) | 1 | – | 1 | 4 | Partij | |||
Harry de Waard (1208) | – | Jeffrey Verwoerd (876) | 1 | – | 1 | 8 | Partij | |||
Bryan Brank (1046) | – | Jaap Langerak (923) | 1 | – | 1 | 5 | Partij | |||
Marcel Everloo (1066) | – | Eric Dubelaar (859) | 2 | – | 0 | 7 | Partij | |||
Hans Mulder (1099) | – | Arie Roos (905) | 2 | – | 0 | 1 | ||||
Ronde 2 |
Ronde 1 | ||||||||||
ma 17-09-2018 | Gooi & Eemland | – | Het Groene Hart | 4 | – | 12 | ||||
Leo van der Laan (1165) | – | Gerard Benning (1038) | 0 | – | 2 | 1 | Partij | |||
Henk Vogelenzang de Jong (1103) | – | Jan Commandeur (1108) | 1 | – | 1 | 7 | Partij | |||
Michiel Luiten (1006) | – | Frans Boot (1011) | 0 | – | 2 | 6 | Partij | |||
Willem Bor (1021) | – | Peter de Vos (981) | 2 | – | 0 | 5 | Partij | |||
Henk de Groot (870) | – | Gerrit IJssel Sr. (951) | 0 | – | 2 | 2 | Partij | |||
Hans Vermeij (757) | – | Hans Loots (829) | 0 | – | 2 | 4 | Partij | |||
Andreas Ongers (453) | – | Bertus Jansen (960) | 0 | – | 2 | 3 | Partij | |||
Jan Boumans | – | Arie de Jong (823) | 1 | – | 1 | 8 | Partij | |||
di 18-09-2018 | Austerlitz | – | Zenderstad 2 | 5 | – | 11 | ||||
Wim van de Broek (771) | – | Rutger Oskam (1089) | 0 | – | 2 | 1 | Partij | |||
Herman Keereweer (882) | – | Jacco Scheper (963) | 0 | – | 2 | 3 | Partij | |||
Jan Geleijnse (905) | – | Seth Matahelumual | 0 | – | 2 | 8 | Partij | |||
Erik Kooiker (831) | – | Nico Verhoeven (932) | 0 | – | 2 | 2 | Partij | |||
Henk Zoonen (965) | – | Cees Kok | 0 | – | 2 | 4 | Partij | |||
Harry Vredeveldt (788) | – | Hans Verhoeven (891) | 2 | – | 0 | 5 | ||||
Evert van Grondelle (757) | – | Arie van Nieuwkerk (872) | 1 | – | 1 | 6 | ||||
Bram Boer (769) | – | Jaap Kok | 2 | – | 0 | 7 | ||||
DAWO | – | UDG – Vriendenkring | 4 | – | 12 | |||||
Cor van Setten (988) | – | Paul de Heus (1213) | 0 | – | 2 | Partij | ||||
Erris van Egdom (998) | – | Arie Koster (960) | 1 | – | 1 | Partij | ||||
Jaap Veld (925) | – | Kennedy Krishnadath (922) | 0 | – | 2 | Partij | ||||
Hennie van Lambalgen (800) | – | Jan Ongolesono (1001) | 0 | – | 2 | |||||
Saan Bouw (871) | – | Fred Dammers (860) | 1 | – | 1 | Partij | ||||
Gerrit Pul (879) | – | Wim de Jong (851) | 0 | – | 2 | |||||
Leo van Raay (846) | – | Patrick van der Tol (929) | 1 | – | 1 | |||||
Wim Putman (843) | – | Wim Bes (931) | 1 | – | 1 | Partij |
Ronde 1 | ||||||||||
di 18-09-2018 | DAWO 2 | – | UDG-Vriendenkring 2 | 6 | – | 2 | ||||
Sjoerd Wiegersma (755) | – | Jan van Ee (766) | 2 | – | 0 | |||||
Anton van Ginkel (756) | – | Leo Poot (632) | 2 | – | 0 | |||||
Fred van Ee (548) | – | Jan van der Lit (580) | 0 | – | 2 | Partij | ||||
Marinus de Smit | – | Ad Beuk (592) | 2 | – | 0 | |||||
Gooi & Eemland 2 | – | Het Groene Hart 2 | 2 | – | 6 | |||||
Dirk de Graaf | – | Jaap Spruijt (815) | 0 | – | 2 | 4 | ||||
Mart Woudenberg | – | Chris Schippers (784) | 0 | – | 2 | 1 | Partij | |||
Thomas Reichardt | – | Ardjan de Jong (813) | 2 | – | 0 | 3 | Partij | |||
Jeroen Gootjes | – | Aad Boot (833) | 0 | – | 2 | 2 | Partij | |||
vr 21-09-2018 | DBS | – | LDV Loenen 3 | 7 | – | 1 | ||||
Jan van de Veen (1152) | – | Cor Vonk (832) | 1 | – | 1 | 4 | Partij | |||
Peter Frans Koops (1136) | – | Peter van der Zwaag | 2 | – | 0 | 1 | Partij | |||
Ton van der Ploeg (990) | – | George de Groot (412) | 2 | – | 0 | 2 | Partij | |||
Willem van Egdom (386) | – | Barend Vedder | 2 | – | 0 | 3 | Partij |